Starity

Egyre népszerűbb életformák: Geek

6 oldal 1 2 3 4 5 6
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2012. december 26. 16:41 #21
- törölt felhasználó -    
Hú, az Agymenőket imádom, de a való életben elmenekülök a stréberek elől. xD
2012. december 26. 16:43 #22
Christo
Christo
 
StátuszQuot libros, quam breve tempus.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.11.23.
Hozzászólás: 7844
Csatolások: 21645
Azonosító: 77830
Offline offline
Idézet (PinkBarbie @ 2012.12.26. 16:24)
Jesszum pepi...mennyit tudnak itt egyesek ugatni a semmiről ohmy.gif gáz..

http://www.kephost.com/images4/2012/12/26/a1_2012_12_26_nnqelub6iq.gif
10 felhasználónak tetszik: ophely88, gayformisha, Siistra, Im a SlaveForBritney, Beyla, Vain, num1Kolosszus, Black Hearth2, Vampiregirl1, rencsi95
2012. december 26. 16:52 #23
hörike
hörike
Winter *--*
 
StátuszI <3 Adam Lambert, Matisyahu, Jedward, Taylor Lautner, Seth MacFarlane
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.03.07.
Hozzászólás: 3581
Csatolások: 30
Azonosító: 146816
Offline offline
Én ezek közül egyik filmet se szeretem.
2012. december 26. 16:53 #24
ercsi2000
ercsi2000
|Undead Army|
 
Státusz"Rain rain won't go away. Cloud on my head every single day"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.09.29.
Hozzászólás: 1741
Csatolások: 50
Azonosító: 135409
Offline offline
Christo : hát.. kb. biggrin.gif
2012. december 26. 17:36 #25
- törölt felhasználó -    
Nincsen semmi baj a geekekkel számomra legalábbis. Én is az voltam, igaz mellette buliztam is és éltem a kis világom, amíg érdekelt a tanulás. Utána nem láttam értelmét és nem bántam meg. Nekem nem ért annyit a tanulás, hogy éjjel-nappal egy könyv előtt gubbasszak. És ez egyre jobban el is riasztott az OKJ-s szakon, ahol full kockákkal voltam körülvéve, áh ez nem nekem való és érdekes mégis van eszem, de visszatérve igen, a mai világ mindenből kicseszett divatot csinál és amíg vannak követők, addig áll a bál. -.-
2012. december 26. 17:43 #26
Lunes
Lunes
visszatérő vendég
 
StátuszUB: Jin
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.04.15.
Hozzászólás: 467
Csatolások: 0
Azonosító: 173511
Offline offline
Oh my fuckin' god!
Mi ez a sok baromság itt összehordva? Azért, mert valaki az ilyen sorozatokért van oda, meg emberekért, akkor az egy életstílus, ami felettébb veszélyes, mert vonzóbbnak tartják David Tennantöt, mint Robert Pattinsont. biggrin.gifD
Kösz a cikket, jót röhögtem.
Ja és amúgy még annyit hozzátennék, hogy bár én szeretem a Sherlockot meg a GyU-át,de azért nem esek túlzásokba. Viszont ismerek embereket akik rémisztőek.
És nem tudom, szerintem nem túl nagy erény ilyen filmb_zinak lenni. Inkább éljünk a való világban.
Bár én nem tartom ezt egy "stílusnak".
2012. december 26. 17:52 #27
neszi2000
neszi2000
új tag
 
StátuszAz emo nem egy stílus, amit követni kell, hanem egy életforma, amit élni kell!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.09.
Hozzászólás: 72
Csatolások: 0
Azonosító: 157822
Offline offline
Az agymenőket naon birom de kajak strébernek lenni sz*r de aki tanul az is hülye aki meg nam az is..nincs igazam???
2012. december 26. 18:04 #28
Flórikaa
Flórikaa
új tag
 
StátuszVisszanézünk, mire várunk még? Ragadd meg az esélyt, csak a jelen van nekünk!♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.11.23.
Hozzászólás: 52
Csatolások: 0
Azonosító: 139379
Offline offline
érdekes kis cikk. biggrin.gif
2012. december 26. 18:07 #29
- törölt felhasználó -    
A geek meg a stréber az két teljesen különböző dolog, jesszusom. A stréber az aki szeret tanulni és mindig a jó jegyért hajt, ha kell akkor a tanároknak is nyalizik. A geek meg csak szereti a képregényeket, videójátékokat, sci-fi meg fantasy filmeket. Habár én nem szeretem bekategorizálni magam meg különbözőféle jelzőket magamra aggatni, nekem is az egyik kedvenc filmem a Return of the King és előszeretettel nyomom a videójátékokat éjjel-nappal. Ettől stréber vagyok? Dehogy! Nem minden geek stréber és nem minden stréber geek. rolleyes.gif
5 felhasználónak tetszik: Christo, Beyla, ophely88, gayformisha, Black Hearth2
2012. december 26. 18:13 #30
- törölt felhasználó -    
Idézet (num1Kolosszus @ 2012.12.26. 18:07)
Nem minden geek stréber és nem minden stréber geek. rolleyes.gif

beer.gif
1 felhasználónak tetszik: num1Kolosszus
2012. december 26. 18:13 #31
- törölt felhasználó -    
A geek és a stréber nem ugyanaz. A stréber szeret tanulni és nyalizik a tanárnak, a geek pedig egyszerűen szereti a fantasy és sci-fi cuccokat. Én imádom a videó játékokat, a Doctor Who-t és a Gyűrűk Urát is, sőt kb. minden mást is ami itt fel volt sorolva, de tanulni utálok, és inkább halok meg, mint, hogy nyalizzak egy tanárnak. A geek inkább jelentene gyíkot, de még az sem fedné tökéletesen.
1 felhasználónak tetszik: ophely88
2012. december 26. 18:15 #32
Christo
Christo
 
StátuszQuot libros, quam breve tempus.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.11.23.
Hozzászólás: 7844
Csatolások: 21645
Azonosító: 77830
Offline offline
Idézet (Lunes @ 2012.12.26. 17:45)

És nem tudom, szerintem nem túl nagy erény ilyen filmb-zinak lenni. Inkább éljünk a való világban.


Ez most komoly? Tudod, attól hogy szeretem a sci-fi, fantasy filmeket, képregényeket vagy könyveket olvasok, még tudom, hogy mi folyik a világban. De szerintem senki nem fog hülyének mondani azért, mert magasról teszek arra a szar világra, amiben élünk.
7 felhasználónak tetszik: Beyla, ophely88, Im a SlaveForBritney, num1Kolosszus, gayformisha, Black Hearth2, rencsi95
2012. december 26. 18:39 #33
AmyTurner
AmyTurner
visszatérő vendég
 
Státusz" Because I'm one hell of a butler"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.12.11.
Hozzászólás: 278
Csatolások: 0
Azonosító: 165135
Offline offline
Vannak geek barátaim, de én nem mondanám magam annak. Sokat beszélek, sokat tudok, egész nap a gép előtt vagyok, de pl. az informatikai/technikai cuccokhoz nem értek annyira. Viszont élek-halok a (rendes!) fantasyfilmekért, és az értelmes sorozatokért.
Egyvalami idegesít, amit már elmondtak előttem is: ha egy életstílusból/tárgyból/stb. divatot csinálnak, ugyanis akkor tényleg a lényege veszik el, és az embereket egy idő után k*rvára idegesíteni fogja, ha szembejön velük az utcán, mert már kismilliószor látták...

Megjegyzés: Egyre inkább érdekel a sc-fi, nemrég kezdtem el nézni a DW-t, és azt kell mondjam, Tízes bejövős, még a laza 27 év korkülönbségével is rohog.gif
4 felhasználónak tetszik: ophely88, Im a SlaveForBritney, num1Kolosszus, Beyla
2012. december 26. 18:40 #34
boigirl
boigirl
visszatérő vendég
 
StátuszNem kell nekem szőke herceg fehér lovon, csak a One Direction piros buszon!!!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.26.
Hozzászólás: 144
Csatolások: 0
Azonosító: 159362
Offline offline
Big Bang Theory a legjobb és kész.
2012. december 26. 18:47 #35
Candy_attack
Candy_attack
Monster
 
StátuszYou know, some people want me to die. But I'm not going anywhere... - Lady Gaga
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.04.
Hozzászólás: 1580
Csatolások: 0
Azonosító: 130532
Offline offline
Jó cikk, csak egy kis javítás.

A geek nem strébert jelent. A stréber az, aki benyal a tanároknak. A geek-re igazából nincs magyar szó, maximum ha negatív értelemben vesszük, gyökeret, vagy gyíkot takar.

Mellesleg csak azért nem lesz valaki 'geek', mert ilyen filmeket/sorozatokat néz. Ezt inkább azokra szokták ráragasztani, akik inkább otthon, vagy a könyvtárban ülnek, minthogy kimozduljanak, könyveket, meg az internetet bújják, nemigen vesznek részt a közösségi életben, nem járnak bulizni, sőt sok ember között kényelmetlenül érzik magukat. Csendesek és inkább meghúzódnak a sarokban.

Ezt szerintem egész más dolgok váltják ki. Esetleg sokan bántották őket, nincsenek magukkal megelégedve, önbizalom hiányuk van, esetleg senki sem ismeri el őket, ezért különcnek, kívülállónak érzik magukat. Ez nem az ő hibájuk, inkább a társadalomé, ami kitaszította őket.

A filmek/sorozatok/könyvek inkább egyfajta menekülőutak a számukra, amik segítségével elmenekülhetnek a valóságból.
2012. december 26. 18:48 #36
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Hát hogy őszinte legyek, a cikkben félig meddig magamra ismertem. Strébernek nem vagyok mondható, bár mostanság megkaptam a suliban, hogy én nem hagyom érvényesülni az osztályban a másik harminc embert. Tudni illik nem vagyok az a "Nekem k*rvára feltűnési viszketettségem van!" embörke, csak csupán nem akarom elborzasztani a tanárokat, hogy mi a f*szt keresünk mi gyerekápolói szakon, ha azt sem tudjuk, mégis milyen hormon a TSH, mondjuk. Ilyenkor, ha mindenki kussol, és tudom a választ, akkor én szoktam válaszolni, ami az esetek 99%-ában így van, pedig nem vagyok kitűnő tanuló, sem valami magasan kvalifikált egyén, és csak egy közép bioszom van. Úgyhogy rólam mostanság tartják azt szerintem az osztályban, hogy mindenem a tanulás, pedig nem. Csupán egy olyan szakon tanulok, aminek a témaköréről bővebben nagyon, de nagyon sokat olvastam. Mindezek ellenére nem tartom magamat strébernek.

A geek kifejezéssel most találkozok először, és a Bing Bang Theoryt nem néztem túlzottan soha sem. Viszont ugyanúgy szeretem a PC játékokat (bár nem vagyok túlzottan nagy gamer), szeretem a fantasyt, a sci-fit és a Gyűrűk Urát is. Most emiatt "geek" vagyok? Tény, a zenei ízlésem is mindig eltért a velem egykorúaktól, úgy, ahogy a filmekben és sorozatokban is mindig teljesen mást néztem. Amíg mondjuk az osztálytársaim a Nyállájtra voltak ráizgulva, én addig Clive Barker klasszikus horrorjait olvastam. Már 16 évesen nagy goth rock és nu-metal fanatikus voltam, tehát a zenében sem túlzottan rajongtam ezért a mai generációs nyikhajokért. Volt egy-két szám, amit meghallgattam tőlük, de a zenei ízlésem mindig is más volt.

Ebből általában az következett, hogy semmiről sem tudtam beszélgetni az osztálytársaim többségével. Úgyhogy, talán mégis csak geek lennék? Nem tudom, de azt tudom, hogy merőben más vagyok, mint a velem egykorúak, illetve a tőlem fiatalabbak. Múltkor vitatkoztam egy itteni taggal, és végül leírta nekem, hogy nem vagyok hajlandó elfogadni a mai generációk erkölcsi normáját. Hogy annak a tagnak mennyire igaza van! Ott van Ophely hozzászólása! Én is abból maradtam ki, hogy alkoholizáljak, szét szívjam az agyamat, d*gjak egy sort a mosdóban, és aztán menjek valamelyik kórházba kikapartatni magamat, mert annyi eszem sem volt, hogy védekezzek. Kössz, de ebből már régen sem kértem, és most sem akarok! Inkább legyek geek vagy stréber, mint egy olyan lány, akit huszonegy éves korára többet használták már, mint a guglit, valamint meddő, mert annyiszor voltam abortuszon. És, ha belegondoltok, ez szánalmas... nem is szánalmas, hanem hihetetlenül szomorú. Nem fogok regélni itt az erkölcsi értékekről, mert az egy másik téma, de valahol sajnálatos, hogy idáig eljutottunk. Az emberiség hülyül, és a mostani ostoba tinédzsereknek még ostobább kölkei fognak születni.

Szerintem ez egy nagyon tág témakör, amibe azok az egyének tartoznak, akik nem állnak be a birksorba és sodródnak a nyájjal együtt. Ki vannak rekesztve, mégis van ízlésük és egyéniségük. Én sajnos ilyen vagyok - nem bővelkedek túlzottan barátokkal sem, mert nem prüntyölök mindenkivel, nem járok diszkóba, nem dohányzom, nem drogozom, nem iszom és nem a divatsz*rokat szeretem.
6 felhasználónak tetszik: gayformisha, ophely88, Im a SlaveForBritney, Christo, Black Hearth2, Vampiregirl1
2012. december 26. 18:54 #37
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Idézet (num1Kolosszus @ 2012.12.26. 18:07)
A geek meg a stréber az két teljesen különböző dolog, jesszusom. A stréber az aki szeret tanulni és mindig a jó jegyért hajt, ha kell akkor a tanároknak is nyalizik. A geek meg csak szereti a képregényeket, videójátékokat, sci-fi meg fantasy filmeket. Habár én nem szeretem bekategorizálni magam meg különbözőféle jelzőket magamra aggatni, nekem is az egyik kedvenc filmem a Return of the King és előszeretettel nyomom a videójátékokat éjjel-nappal. Ettől stréber vagyok? Dehogy! Nem minden geek stréber és nem minden stréber geek. rolleyes.gif


Ezzel én is egyet értek. A cikk szerint a geek strébert jelent, de szerintem is teljesen különböző dolog. Gondoltam talán nem én vagyok az egyetlen, akinek feltűnt ez a dolog, de mivel ugye itt nem a véleményemről írok hanem cikket fordítok, ezt is hagytam a szövegben. Azzal viszont egyet értek hogy a határok elmosódnak, geek, nerd, stréber, könyvmoly... Aki szereti az irodalmat, könyvmoly és tanul mint a güzü, laptop előtt is kuksol ha nem olvas, azt hogyan nevezik akkor? Jah, gondolom illene már hogy valaki pontot tegyen a mondat végére mert sok nerd geeknek vallja magát, a stréber szintén annak tekinti önmagát, tisztelet a kivételnek.

Idézet (AmyTurner @ 2012.12.26. 18:39)

Megjegyzés: Egyre inkább érdekel a sc-fi, nemrég kezdtem el nézni a DW-t, és azt kell mondjam, Tízes bejövős, még a laza 27 év korkülönbségével is  rohog.gif


rohog.gif rohog.gif
3 felhasználónak tetszik: num1Kolosszus, Im a SlaveForBritney, Beyla
2012. december 26. 18:59 #38
marvellany
marvellany
time-traveller
 
StátuszLet the sky fall when it crumbles we will stand tall face it all together...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.03.28.
Hozzászólás: 1426
Csatolások: 133
Azonosító: 172167
Offline offline
Nem tudom én szerettem eddig is de hogy stréber vagy geek lennék... ez az új divat? nem tudom ez engem kicsit zavar. Most valaki divatból nézzen egy filmet vagy sorozatot ....
2012. december 26. 19:02 #39
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Idézet (marvellany @ 2012.12.26. 18:59)
Nem tudom én szerettem eddig is de hogy stréber vagy geek lennék... ez az új divat? nem tudom ez engem kicsit zavar. Most valaki divatból nézzen egy filmet vagy sorozatot ..


Szerintem nem gáz ha nem ismertél magadra mint stréber vagy geek. Érdekes maga a cikk de szerintem több sebből vérzik és gondoltam megírom ki mit szól hozzá. biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: Im a SlaveForBritney
2012. december 26. 19:06 #40
- törölt felhasználó -    
Ja, és azt is megjegyezném hogy szerintem nincs olyan, hogy "divat geek". Vannak, akik jobban szeretik a geek-es dolgokat mint mások, de ettől még senki nem lesz fake. Különben is, nincsen senki akinek lenne autoritása meghatározni hogy ki geek és ki nem, elvégre, senki sem a "geekdom" királya. rohog.gif

Szerk.: Apróbetűkben megjegyzem, én is tegnap kezdtem el nézni a DW-t, és még csak a nyolcadik epizódnál tartok, de máris szanaszéjjel tépte a lelkemet. XD
3 felhasználónak tetszik: ophely88, AmyTurner, Im a SlaveForBritney
6 oldal 1 2 3 4 5 6
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!